COMFIX RALLY TEAM

REGULAMIN

  1. JAK WZIĄĆ UDZIAŁ?

1.1 Musisz posiadać profil kierowcy na stronie RBR Czech

1.2 Musisz posiadać swoją kopię gry Richard Burns Rally i wszystkie dodatki.

1.3 Musisz zainstalować najnowsze fizyki NGP.

1.4 Musisz wybrać i zainstalować samochód, którym będziesz rywalizował.

1.5 Musisz zainstalować niezbędne trasy.

  1. ZGŁOSZENIE DO RAJDU

2.1 Zgłosić się może każdy kierowca.

2.2 Zgłoszenie do rajdu możliwe jest poprzez funkcję enroll do godziny przed startem rundy. Funkcja enroll otwarta będzie co najmniej tydzień przed rajdem.

2.3 Do każdego rajdu, możesz zgłosić się innym samochodem i w innej klasie. Nie narzucamy korzystania z jednego samochodu przez cały sezon.

2.4 Klasy samochodów dostępne w lidze: RC1 do roku 2017, RC2 (w tym auta N-grupowe), RC3, RC4,  H/A, WRC, N (do klasyfikacji N zaliczamy również samochody R4).
2.5 Od kierowcy wymagane jest posiadanie Nicku zawierającego imię i nazwisko. Wszystkie zgłoszenia samym nickiem będą usuwane.

  1. Harmonogram, serwis, opony

3.1 W poniedziałek przed każdym rajdem na fanpage naszej ligi podany zostanie harmonogram, zawierający informacje na temat długości rajdu, odcinkach specjalnych i warunkach pogodowych.

3.2 Uczestnictwo w rajdzie będzie możliwe w okresie 4 dni od startu imprezy (rajdy będą rozgrywane w dniach czwartek-poniedziałek). W tym czasie należy przejechać cały dystans rajdu. Dokładna godzina rozpoczęcia i zakończenia rywalizacji podana będzie w harmonogramie.

3.3  W każdym rajdzie będą zawarte 3 strefy serwisowe w różnej konfiguracji.

3.4 Rajdy odbywają się na nawierzchni asfaltowej, szutrowej oraz śniegu

3.5 W czasie rajdu funkcjonuje system „Super Rally”. Nieukończenie pierwszego etapu rajdu, dzięki systemowi Super Rally, powoduje start do drugiego etapu. Jednocześnie. za każdy nie ukończony odcinek do wyniku doliczane jest 5 minut.
3.6 Zaplanowane jest 20 rund – 7 asfaltowych, 7 szutrowych, 6 po śniegu. Aktualny kalendarz pod adresem https://comfixrallyteam.pl/kalendarz
3.7 Rajd należy ukończyć do godziny 23:59 w dniu ukończeniu rajdu na pluginie

  1. PUNKTACJA

4.1 Punktacja w generalce i klasach wygląda następująco (od miejsca 1 do 10) 25/18/15/12/10/8/6/4/2/1 pkt.

4.2 Oprócz klasyfikacji w całym cyklu będziemy prowadzić osobne punktacje dla każdej z nawierzchni : Tarmac Master, Gravel Master, Snow Master.

4.3 Ostatni odcinek rajdu będzie traktowany jako Power Stage i dodatkowo punktowany dla 5 najlepszych zawodników w klasie oraz w klasyfikacji generalnej.

4.4 Punktacja na power stage wygląda następująco (od miejsca 1 do 5) 5/4/3/2/1 pkt.

4.5 Aktualną punktację ligi znajdziesz na fanpage ligi oraz na stronie internetowej comfixrallyteam.pl